Den Země 2019

Tento den oslavili prvňáci a druháci ve Frýdku-Místku. V sadech Bedřicha Smetany byl 26.4. připraven bohatý zábavně naučný program. Letos se oslavy nesly ve znamení národních parků a ostatních zvláště chráněných území. Program  byl věnován především vztahu rostlin a živočichů k území, v němž žijí, ale taky ostatním složkám životního prostředí, vodě, půdě a ovzduší . V parku u řeky na děti čekaly soutěže a kvízy o drobné upomínkové předměty a sladkosti. Svůj stánek  zde měl například Faunapark, zde jsme skládali puzzle zvířátek, myslivci nám ukázali trofeje, ochránci přírody nám vysvětlili pravidla chování v CHKO, sokolníci předvedli živé ptáky, se kterými se můžeme setkat v Beskydech. Akce byla pro děti velkým přínosem, mnoho nového se dověděly a zároveň se příjemně pobavily.

Vytisknout