Dravci v naší škole

16. května tohoto roku naši školu navštívil sokolník, tedy pán, který předváděl dravce. Největší podívánou byl nejspíš pro všechny obrovský orel skalní a orel mořský. Dětem se také moc líbil krkavec, který poskakoval tam a zase zpátky. Také obyčejná poštolka vyvolala obdiv a hlavně smích už jen tím, že se jmenovala Pipík. Děti však rozesmaálo na rozdíl od sokolníka to, že se Pipík pokusil uletět a pak doopravdy frnknul.
Skvělá podívaná byla taky, když si pán zavolal dvě p. učitelky, postavil je blizoučko čelem k sobě a dravec mezi nimi skulinou proletěl nebo když p. učitelka poručila výrovi roztáhnout křídla a on poslechl. Pokus zpestřit si dopoledne na hřišti za školou se krásně povedl. Anna Václavíková 5. tř. (foto v galerii).