Svátek
Dnes je: Pondělí, 10 Prosinec 2018
Dnes má svátek: Julie
Zítra má svátek: Dana
PřihlášeníNový EU projekt

publicita projektu

Život dětem

zivot detem

V pátek přišlo loučení, slzy ale i radost. Poslední den školního roku je spojen s emocemi, ale zároveň s radostí spojených s prázdninami a očekáváním nového. Přeji všem dětem, rodičů a zaměstnancům školy, aby jim léto neutíkalo příliš rychle a aby bylo plné krásných zážitků. KolT

 

V úterý 27. 6. 2017 naše škola společně se staršími žáky mateřské školy vycestovala směrem k polským hranicím do obce Chotěbuz, která skrývá poklady pro rozšíření obzorů snad každého člověka.
Naše první zastávka byla v MUZEU TĚŠÍNSKA, ARCHEOPARKU CHOTĚBUZ. Zde jsme po úvodním slovu paní průvodkyně vystoupali po moderních ochozech do 3. patra muzea, kde je krásná stálá expozice slovanských vykopávek, imitace slovanského života a jeho původních obyvatel, žáci tu uvidí též vycpaniny ptáků a kožešiny zvířat.

V průběhu prohlídky běžel na promítacím plátně film o životě Slovanů a následně děti plnily úkoly na pracovních listech, jejichž odpovědi nacházeli přímo na místě expozice, stačilo se jen pozorně dívat. Po lávce, ze které byla krásná vyhlídka na sousední Polsko, jsme přešli do slovanského hradiště.  Po komentované prohlídce dobových staveb a zbraní si děti mohly vyzkoušet lukostřelbu na cíl. Následovala návštěva RYBÍHO DOMU. Udivené pohledy žáčků na obří akvária s různorodými vodními živočichy vystřídalo nadšení z možnosti krmení ryb. Nákup suvenýrů byl příjemnou tečkou za pestrým i poučným školním výletem.

 

ZDRAVOTNÍCI NEZKLAMALI (26. 4. 2017)

Naši mladí zdravotníci – Anna Lekačová, Zuzana Poledníková, Magdaléna Sýkorová, Anna Výmolová a Jakub Adamec jsou vzornými reprezentanty naší školy. V konkurenci šesti hlídek mladých zdravotníků nenašli přemožitele a v okresním kole zdravotnické soutěže, která se konala 26. 4. 2017 na 7. ZŠ ve Frýdku – Místku, zvítězili. Hlídka s přehledem dokázala ošetřit reálně vypadající maskovaná zranění – krvácející ránu na hlavě, zlomeninu nosu, vyražení zubu i bodnutí včelou. Také transport zraněných a obvazovou techniku zvládli na jedničku. Svým vítězstvím si mladí zdravotníci zajistili postup do regionálního kola, které se koná 3. června v Olomouci.

ZDRAVOTNÍCI NEZKLAMALI ANI V OLOMOUCI (3. 6. 2017)

Krasojízda pokračuje. Regionální kolo Olomouckého a Moravskoslezského kraje soutěže mladých zdravotníků se konalo 3. 6. 2O17 za velmi hezkého, slunečného počasí v areálu Pevnosti poznáni - KORUNNÍ PEVNŮSTKY v Olomouci. Pro soutěžící bylo připraveno devět stanovišť z oblasti přímé první pomoci, obvazové techniky a transportu zraněných. Některá stanoviště nebyla povinná – prověřovala znalost anatomie a teoretické znalosti ošetřování. O šikovnosti našich mladých zdravotníků se pedagogický doprovod dovídal už během soutěže přímo od rozhodčích, kteří nešetřili chválou. První místo a postup do celostátního kola je obrovským úspěchem těchto reprezentantů naší školy a je zúročením jejich nelehké celoroční přípravy ve zdravotnickém kroužku.

CELOSTÁTNÍ KOLO SOUTĚŽE MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ (16. a 17. 6. 2017)

Své zdravotnické putování soutěžemi završili naši malí zdravotníci 16. a 17. 6. 2017 v Republikovém kole soutěže mladých zdravotníků v Havlíčkově Brodu - konané pod záštitou ministerstva zdravotnictví. Podle očekávání byla soutěž na této úrovni velmi náročná, avšak i zde byla zpestřena řadou doplňkových – nesoutěžních stanovišť, kde se děti mohly seznámit například s požární technikou, s prací městské policie, s historií města Havlíčkův Brod nebo si ověřit znalosti z oblasti dopravní výchovy. I když se zde naši zdravotníci neumístili na stupni vítězů, odnesli si z této soutěže spoustu zkušeností, nových zážitků a poznaly další malebný kout naší vlasti. Za svůj nevšední výkon si mladí zdravotníci a taky zcela určitě p. uč. Alena Garbová zaslouží respekt, velikou pochvalu a poděkování.

Toto zdravotnické soutěžení bylo namáhavé a náročné a bez pomoci okolí by bylo realizovatelné velmi obtížně. Velký podíl na úspěchu a dík patří zejména řidičům, kteří nás na soutěže vždy bezpečně a včas dopravili - panu Tomáši Gajdzicovi (Olomouc). Auto poskytli místní hasiči, paní Kateřině Sýkorové (Havlíčkův Brod), kde vůz pro přepravu na soutěž zapůjčil pan Pavel Poledník a také pedagogickému doprovodu, který zajišťoval organizaci a bezpečnost dětí.

 

V pátek 23. června jsme vyrazili ke splavu na řece Ostravici, kde na nás čekal myslivec a rybář p. Hlaváč. Poutavým vyprávěním doplněným obrázky a příhodami o zvířatech děti zaujal a umožnil jim vyzkoušet si vypouštění pstruhů přímo do řeky, což bylo pro děti největším zážitkem. Po tomto zážitku dostali žáci za úkol vytvořit z přírodnin rybu nebo jiného vodního živočicha. Fantastické výtvory byly odměněny omalovánkami a pexesem s tématikou ryb. Děkujeme p. Hlaváčovi, že se s námi podělil o své zkušenosti a zážitky. Fotky naleznete ve Fotogalerii.

 

Konec školního roku představuje pro naše žáky nejen těšení na prázdniny, ale také loučení s prženskou školou pro páťáky, a to může být i smutné. Aby to bylo přece jen veselejší, hledáme aktivity, které děti mohou potěšit.
Jednou z nich byla návštěva firmy Novogear ve Frýdku-Místku, kterou nám zprostředkovali rodiče Adélky Jauerníkové. Pod názvem švýcarské firmy by si asi laik stěží něco dovedl představit, my jsme však už věděli, že se zde vyrábějí ozubená kola pro továrny nejen v Evropské unii, ale také v Číně, v Koreji a dalších zemích. Výrobky českých rukou jsou použity v automobilech, lokomotivách a jiných technických zařízeních po celém světě.
Dozvěděli jsme se, že po ukončení školy se můžeme zapojit do zajímavé výroby, se kterou jsme se seznámili, moderní firma totiž hledá odborníky v různých profesích. Své zážitky a postřehy jsme mohli převést do výtvarné podoby, zapojili jsme se do soutěže o tom, co nás nejvíce zaujalo při prohlídce závodu, a malovali jsme na chodník před továrnou. Tak se například objevila různá ozubená kola, značky firmy, vlajky Švýcarska, Česka i EU, nechybělo ani poděkování za krásné zážitky pro vedení firmy.
Závěr slunečného dne pak představovala vycházka kolem potoku Olešná pod Štandlem s možností osvěžit se v chladivé vodě, užili jsme si spoustu legrace a prožili jsme krásný den, na který budeme rádi vzpomínat.

 
Vážení rodiče,

Chtěl bych Vám poděkovat, že jste si našli čas na vyplnění dotazníků, které k Vám před časem doputovaly. Jsem rád, že Vám mohu poskytnout jejich prezentaci ještě na konci tohoto školního roku. Mám také velkou radost z jejich výsledků, které dopadly vysoce pozitivně a to v podstatě ve všech částech dotazníkového šetření. Sledované hodnoty jsou vysoce nadprůměrné a vyrovnané, což je pro nás silně zavazující, ale zároveň jsou velkým povzbuzením do další práce. Z výsledků je zřejmé, že naše cíle jsou v souznění s těmi Vašimi. Přeji Vám všem ty nejlepší prázdniny.

 
Náhodný obrázek
Kdo je zde
Právě připojeni - host: 1