Výlet za legendou našeho kraje

Známky jsou uzavřené, školáci už se těší na vysněné prázdniny, a tak nastal čas výletů. Žáci 3. třídy ZŠ Pržno se letos vydali po stopách legend Moravskoslezského kraje a to do historického města Frenštát pod Radhoštěm. Historii města, polohu i osobnosti, které zde mají své rodiště, probrali a nastudovali cestou ve vlaku. V průběhu výletu dostávala dvoučlenná družstva otázky a odpovědi, ty poctivě zaznamenávala do hracích karet, které byly na závěr vyhodnoceny, ale všichni dostali sladkou odměnu. A že to byli žáčci pilní a chytří, o tom se přesvědčil i šestinásobný vítěz Rallye Paříž-Dakar pan Karel Loprais, který nás uvítal ve svém království u závodních speciálů značky Tatra ve Frenštátě pod Radhoštěm. Děti se velmi pečlivě na setkání připravily. Monseiur Dakar dostal na památku od dětí krásné obrázky i ručně vyráběného anděla, aby ho chránil na cestách. Na oplátku odpověděl na všechny všetečné dotazy a ukázal závodní vůz i přípravu vozidla na další závod. Třešinkou výletu byl i jeho synovec a nástupce Aleš Loprais, který se nečekaně objevil. Na náměstí města jsme měli možnost zhlédnout památky i pamětní desku olympijského vítěze ve skoku na lyžích Jiřího Rašky. A nechyběla ani zmrzlina a osvěžení.

Vytisknout