Každý má své povolání

Druhé březnové pondělí se vydaly děti z mateřinky do nově otevřené prženské pekárny „ U dvou kooček“. Hned při příchodu do prodejny nás přivítala p. Lenka Fridrichová - vedoucí pekárny a vyprávěla dětem o pekařském řemesle. Poté děti nakoukly do provozu, prohlédly si z bezpečné vzdálenosti mixér, rohlíkovačku, ošatky na chléb, stůl na pečení sladkých dobrot, pec a odkládací rošty. Některé děti byly v pekárně poprvé. Pan pekař, který nám předvedl práci s velkou pekařskou lopatou, odpovídal dětem na všetečné otázky. V prodejně jsme si prohlédli vitríny s pečivem, pokladnu, pomůcky k prodeji a pozorně jsme pozorovali, jak nakupují zákazníci přímo v prodejně. Připomněli jsme dětem, jak těžké, ale důležité bylo v minulosti pekařské řemeslo. Na závěr předvedly děti svůj oblíbený taneček „Pekař peče housky, uštipuje kousky“.  V prženské pekárně si ale uštipovat z housek pekaři nedovolí. Snaží se, aby pečivo bylo vždy čerstvé, chutné, s láskou upečené a s úsměvem prodané zákazníkům, kterými často nejsou jen občané Pržna. Svůj sortiment obohacují o čerstvé produkty mléčné farmy a chystají další novinky. K příjemnému posezení Vám uvaří dobrou kávu a tak nečekejte, zajděte se do ní podívat i vy. Přesvědčíte se a možná strávíte příjemné chvilky při nákupu upečených dobrot v hezkém prostředí naší prženské pekárny. Moc děkujeme za návštěvu a těšíme se na viděnou. MŠ Pržno.

Vytisknout