Duben - měsíc bezpečnosti v prženské škole

V rámci měsíce bezpečnosti navštívili v úterý 17. dubna naši školu příslušníci Policie České republiky. Na počátku plánované besedy nám příslušníci sdělili, co je pracovní náplní policistů, u kterých událostí zasahují a jaké činnosti provádějí. Je to především dohled nad dodržováním dopravních pravidel, vyhlášek a zákonů. Důležitý je rovněž rychlý policejní zásah v případě spáchání přestupků nebo výtržností, zajišťování svědků, prokazování totožnosti a odnímání nezákonně držených věcí či zbraní. Nejvíce děti ale zaujaly dopravní prostředky, kterými policisté ke škole dorazili. Silná čtyřkolka a policejní dodávka přilákala všechny děti k obhlídce a možnosti vyzkoušet si třeba spouštění sirény. Bylo v nich k nalezení spousta věcí, které nenajdete v žádném obyčejném autě. Také byly velmi zajímavé pracovní nástroje např. obušek, pouta, terčíky, služební zbraň a jiné donucovací prostředky. V tělocvičně jsme si poté povídali o bezpečnosti na silnicích ale především o chování v silničním provozu. V našem případě je to role chodce na chodníku. Holky zaujalo povídání o oblečení policistů i policistek. Na závěr besedy příslušníci zodpověděli řadu všetečných dotazů. Tímto bychom rádi poděkovali Mgr. Zdeňce Pohludkové - vedoucí odboru dopravy za zprostředkování besedy a výbornou spolupráci s naší školou. (foto v galerii)

 

Vytisknout