Mladí zdravotníci a jejich fantastické úspěchy

Zdravotníci nezklamali (26. 4. 2017)

Naši mladí zdravotníci – Anna Lekačová, Zuzana Poledníková, Magdaléna Sýkorová, Anna Výmolová a Jakub Adamec jsou vzornými reprezentanty naší školy. V konkurenci šesti hlídek mladých zdravotníků nenašli přemožitele a v okresním kole zdravotnické soutěže, která se konala 26. 4. 2017 na 7. ZŠ ve Frýdku – Místku, zvítězili. Hlídka s přehledem dokázala ošetřit reálně vypadající maskovaná zranění – krvácející ránu na hlavě, zlomeninu nosu, vyražení zubu i bodnutí včelou. Také transport zraněných a obvazovou techniku zvládli na jedničku. Svým vítězstvím si mladí zdravotníci zajistili postup do regionálního kola, které se koná 3. června v Olomouci.

Zdravotníci nezklamali ani v Olomouci (3. 6. 2017)

Krasojízda pokračuje. Regionální kolo Olomouckého a Moravskoslezského kraje soutěže mladých zdravotníků se konalo 3. 6. 2O17 za velmi hezkého, slunečného počasí v areálu Pevnosti poznáni - KORUNNÍ PEVNŮSTKY v Olomouci. Pro soutěžící bylo připraveno devět stanovišť z oblasti přímé první pomoci, obvazové techniky a transportu zraněných. Některá stanoviště nebyla povinná – prověřovala znalost anatomie a teoretické znalosti ošetřování. O šikovnosti našich mladých zdravotníků se pedagogický doprovod dovídal už během soutěže přímo od rozhodčích, kteří nešetřili chválou. První místo a postup do celostátního kola je obrovským úspěchem těchto reprezentantů naší školy a je zúročením jejich nelehké celoroční přípravy ve zdravotnickém kroužku.

Celostátní kolo soutěže mladých zdravotníků (16. a 17. 6. 2017)

Své zdravotnické putování soutěžemi završili naši malí zdravotníci 16. a 17. 6. 2017 v Republikovém kole soutěže mladých zdravotníků v Havlíčkově Brodu - konané pod záštitou ministerstva zdravotnictví. Podle očekávání byla soutěž na této úrovni velmi náročná, avšak i zde byla zpestřena řadou doplňkových – nesoutěžních stanovišť, kde se děti mohly seznámit například s požární technikou, s prací městské policie, s historií města Havlíčkův Brod nebo si ověřit znalosti z oblasti dopravní výchovy. I když se zde naši zdravotníci neumístili na stupni vítězů, odnesli si z této soutěže spoustu zkušeností, nových zážitků a poznaly další malebný kout naší vlasti. Za svůj nevšední výkon si mladí zdravotníci a taky zcela určitě p. uč. Alena Garbová zaslouží respekt, velikou pochvalu a poděkování.

Toto zdravotnické soutěžení bylo namáhavé a náročné a bez pomoci okolí by bylo realizovatelné velmi obtížně. Velký podíl na úspěchu a dík patří zejména řidičům, kteří nás na soutěže vždy bezpečně a včas dopravili - panu Tomáši Gajdzicovi (Olomouc). Auto poskytli místní hasiči, paní Kateřině Sýkorové (Havlíčkův Brod), kde vůz pro přepravu na soutěž zapůjčil pan Pavel Poledník a také pedagogickému doprovodu, který zajišťoval organizaci a bezpečnost dětí.

Vytisknout