Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nejkrásnější slovo na světě – maminka, máma…

Květen – nejkrásnější měsíc v roce. Když jsme si s dětmi v mateřské škole povídali, proč dostal tento měsíc jméno květen, všechny bezpečně uhodly, že je to podle právě kvetoucí a zářící přírody, která dává znamenitou příležitost k tvořivému hudebnímu i pohybovému projevu. Teplé jarní sluníčko a veselá nálada lákají všechny děti ven k pohybu na čerstvém vzduchu. A tak hurá na hřiště, proběhnout se, protáhnout tělo a vyzkoušet, zda na nás houpačky a skluzavky po mírné zimě nezapomněly. Těšíme se i na tvoření v pískovišti, poznávání nových rostlin a pozorování zvířátek na školní zahradě i v přírodě.
Jarní atmosféra přirozeně vybízí k oslavě mateřství, a tak je na místě zmínka, jak si děti z naší školy připomenuly SVÁTEK MATEK, který všechny maminky oslavily druhou neděli v květnu. Celý měsíc jsme děti pobízeli k hlubšímu citovému prožitku. Mimo jiné i tím, že jsme dětem připomněli, že i babička je maminka a má svátek také. Všechny děti i p. učitelky věnovaly přípravám oslav DNE MATEK náležitou pozornost. V úterý 14. května se naše tělocvična proměnila v kulturní místnost. Odpolední vystoupení malých capartů z MŠ bylo dárkem pro všechny usměvavé maminky a babičky. Věříme, že jim moc chutnal sladký koláč s vlastnoručně vyrobeným marcipánovým srdíčkem.
V závěru měsíce května jsme ukončili předplavecký výcvik dětí MŠ. Pohyb ve vodě a plavání samotné je vynikajícím tělovýchovným prostředkem, který příznivě ovlivňuje tělesný vývoj a zdravotní stav dětí. Správně vedený pohyb ve vodě je spojen s otužováním, ovlivňuje příznivě oběhový systém a zlepšuje činnost dýchacího aparátu. Úkolem předplaveckého výcviku dětí předškolního věku je především seznámit děti formou hry s vodou a s pohybem ve vodě.
Líbila se nám i návštěva dopravního hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde si starší děti MŠ zopakovaly základní dopravní předpisy a pravidla, vyzkoušely si jízdu na kole či koloběžce s přilbou na hlavě a naučily se přecházet silnici podle semaforu. Tyto poznatky děti využijí při běžném cestování s rodiči a v běžných životních situacích. Dbáme především na kultivovaný projev na veřejnosti, vedeme děti k tomu, aby neobtěžovaly hlukem ostatní dospěláky, např. v dopravních prostředcích, u lékaře, v kinech, divadlech a při běžném pohybu dětí na vesnici či ve městě. Při všech těchto aktivitách dbáme především na bezpečnost dětí samotných. Blíží se prázdniny, proto nám nemůže být bezpečnost dětí lhostejná. Chceme, aby se všichni po prázdninách vrátili zdraví a veselí. Již nyní se těšíme na školní výlet. Letos pojedeme vláčkem na Ostravici. Tak sláva, nazdar výletu!

Vytisknout