Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Barevný týden

... blížilo se pondělí 19. dubna a s nim i odstartoval ekologický projekt ke Dni Země. Pro většinu také známý jako "Barevný týden". Děti musely každý den přemýšlet, jak vymyslí svůj ranní outfit. 

Pondělí mělo barvu žlutou. Povídali jsme si o sluníčku, jak je pro naši planetu Zemi důležité, a přitom jsme si stihli vyrobit krásně zářivé pampelišky a louku plnou narcisů. V úterý se všechny děti na chvíli staly vodníčky. Společně jsme zelenou barvu hledali nejen kolem sebe, ale hlavně v přírodě. Načerpaní iinspirací lesů, listí a trávy, jsme se pokusili najít všechny odstíny zelené. Po připravených květináčů jsme si zasadili malé zelené překvapení.

Odění do odstínů červené barvy se ve středu děti dostaly k třídění odpadů. Prošli jsme se po naší obci a prohlédli si, kde všude jsou kontejnery rozmístěny. Děti zvládly roztřídit nejen plasty, sklo a papír, ale také elektroodpad a použité baterie. Společně jsme den završili novou technikou zapouštení barvy, tzv. "do perlanu".

Čtvrtkem nám provázela modrá barva. Vyprávěli jsme si o důležitosti vody - kapku jsme si společně namalovali. A jak? Pomohl nám jar na nádobí. Mladší děti vyráběly zeměkouli a zjišťovaly, kolik povrchu Země pokrývá voda.

V pátek jsme barevný týden zkončili doslova "barevně" - všechny barvy povoleny! Děti pracovaly s prstovými barvami. Úkol: "Vytvořit svou planetu Zemi, co nejbarevněji". A barevná byla celá družina, protože jsme vyzdobili okna barevnými motýly.

V "barevném týdnu" nám počasí moc nepřálo, avšak jakmile se objevilo sluníčko, rozhodli jsme se závěrem posbírat odpadky kolem naší školy, kolem cyklostezky a u nádraží. Děti odvedly kus práce, naplněné pytle odvezli pracovníci obce. Je vidět, že dětem není příroda lhostejná. Barevný týden se vydařil, děti si zasloužily sladkou odměnu.

Vytisknout