Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Bezpečně do školy i ze školy

... bylo cílem týdenního projektu zaměřeného na dopravní výchovu. Při vycházkách jsme sledovali dopravu, uvědomovali jsme si význam dopravních značek a připomněli jsme si bezpečné přecházení silnice. Po návratu děti malovaly dopravní značky, které je na vycházce zaujaly. Děti se přesvědčily, že pouze znalost dopravních značek nestačí. Jízda zručnosti na koloběžce prověřila koordinaci pohybů, správný odhad a soustředění při objíždění kuželů a překonávání překážek v co nejlepším čase. Naopak zorientovat se v prostoru, zvolit správnou trasu a vyhnout se barevně označeným překážkám bylo cílem další jízdy. Vlastní koloběžka byla výhodou, ale i na půjčené od kamaráda to dětem jezdilo znamenitě. A protože řada dětí má kromě koloběžky také kolo, zopakovali jsme si, jak má vypadat to správně vybavené. Učit se vnímat možné nebezpečí si děti vyzkoušely prostřednictvím Policejních pohádek, v nichž společně s hrdiny prožívaly každodenní situace a pomáhaly integrovanému záchrannému systému sjednávat nápravu. Díky ukázněnosti a ohleduplnosti dětí se projekt vydařil a děti si mohly názorně vyzkoušet dopravní výchovu hravou formou.

Vytisknout