Divadélko o poslední vlaštovce

I když vlaštovky už dávno odletěly do teplých krajin, ty naše se vydaly na dlouhou cestu až 12. listopadu. Čekaly totiž na poslední vlaštovku, která si užívala krásného počasí a na odlet neměla ani pomyšlení… Přesně tak začal děj dramatizace, kterou si pro své nejbližší připravily děti z prvního oddělení. Tímto příběhem si děti připomněly plynutí času, znaky podzimu a změny v přírodě, která se chystá k odpočinku.

Dětem patří pochvala za výrobu kulis a vytrvalost při nacvičování. Z důvodu velké nemocnosti se některé zvládly naučit i tři role na poslední chvíli. Za své vystoupení sklidily veliký potlesk všech přítomných.