Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ladovská zima

Častý vítr a déšť, místo sněhu kaluže. Tato zima nám svým proměnlivým počasím moc nepřeje. Proto jsme se rozhodli ji alespoň trošku přivolat. A jak taková pravá zima vypadá? Inspirací nám byly ilustrace v knížkách Josefa Lady, které děti ochotně přinášely do družiny, abychom si je mohli prohlédnout. Kochali jsme se vesničkami pokrytými sněhovou peřinou, záviděli dětem sjíždějící na saních z bohatě zasněžených kopců nebo prohánějícím se po ledu zamrzlého rybníka. Přesně takové obrázky byly předlohou při kresbě naší ladovské zimy. Děti pracovaly s nadšením a zanedlouho jsme mohli uspořádat výstavku jejich obrázků, ze kterých vyzařuje pohoda a radost.

Z knih Josefa Lady jsme vybrali ke společné četbě knihu o mluvícím kocourku Mikešovi. V pohádkovém vyprávění, kde zvířata jednají a chovají se jako lidé, jsme si zároveň přiblížili dobu dávno minulou, kterou můžeme znát jen z vyprávění našich babiček a dědečků. Díky svým veselým kouskům, které kocourek a jeho kamarádi prováděli, se stal Mikeš natolik zajímavou pohádkovou postavou, že si jej děti vyrobily ze zbytků látek na památku.

Vytisknout