Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nikdo z nás nechce válku

V den osvobození Pržna, 5. května, jsme se sešli na vzpomínkovém aktu u příležitosti 77. výročí konce války v naší vlasti. Písní a přednesenými básněmi o české krajině, domovu i o Pržně jsme si připomněli naši krásnou zemi. Bohužel zazněla i slova o hrůzách války na Ukrajině a o důležitosti míru na celém světě. Děti společně s panem starostou položily kytice u pomníku padlých občanů naší obce ve 2. světové válce. Máša, která pochází z Kyjeva, nám přečetla z náhrobku neznámého vojína epitaf v azbuce a pomohla s jeho překladem. I když jsme rádi, že máme mezi sebou nové kamarády z Ukrajiny, modlíme se za ukončení války, která je vyhnala z jejich domovů. Přejeme jim, aby se co nejdříve mohli vrátit ke svým blízkým.

Vytisknout