Okrskové a okresní kolo přespolního běhu

Dne 25.9.2019 proběhlo okrskové kolo přespolního běhu, které se konalo na fotbalovém hřišti Sokola Ostravice. Zúčastnily se jej základní školy v okolí Frýdlantu nad Ostravicí a tedy i naše škola - ZŠ Pržno.
Našich deset zástupců (z každého ročníku chlapec a děvče) běželo dle věku délku tratě - 200, 300, 400, 600 a 1000 metrů. 

Našimi soutěžícími byli:  za 1. ročník - Nikola Markovská, Adam Miňovsk,  2. ročník - Amálie Holubářová, Adam Šikula,  3. ročník - Terezie a Antonín Matýskovi,  4. ročník - Taťána Hrnčířová, Matyas Tomíček a za 5. ročník - Kateřina Zemanová a Šimon Václavík.
Úspěchem už bylo to, že všichni doběhli do cíle. Jen Terezka vlivem kolize se soupeřkou měla bolestivý pád a do cíle jen došla. Tři chlapci, každý ve své kategorii, své snažení korunovali umístěním na pomyslném stupni vítězů - první místo Adam Miňovský a Šimon Václavík a třetí Antonín Matýsek. Chlapci a děvčata, kteří se v okrskovém kole přespolního běhu umístili na prvním a druhém místě, pak postupovali do kola okresního.

Adam Miňovský a Šimonem Václavíkem, se zúčastnili okresního přeboru přespolního běhu, který se konal 2.10.2019 v areálu Sokolovny ve Frýdku-Místku. Oba chlapci dosáhli výborných výsledků. 
Adam Miňovský  se v kategorii - chlapci 1.ročník umístil na krásném prvním místě, kdy svůj závod vyhrál stylem "start-cíl" . Od prvních metrů závodu vedl. Šimon Václavík v kategorii - chlapci 5.ročník, měl těžší pozici. Ale díky svému taktickému běhu, kdy poslední kolo tratě velmi zrychlil a vydržel toto tempo až do cíle, doběhl na místě druhém....no a to je skvělé!
Všem, kteří takto reprezentovali naši školu, ať už na okrskovém kole přespolního běhu nebo později na tom okresním, blahopřejeme a moc děkujeme. 

Vytisknout