Už známe naše ilustrátory

Naše děti 10. 1. zažily v knihovně FnO opět velice zajímavou knihovnickou lekci. Tentokrát se zábavnou formou seznámily s našimi nejznámějšími ilustrátory dětských knížek. Zajímavostí bylo, že k ilustracím přiřazovaly i fotografie samotných ilustrátorů a tak se například dozvěděly, že Radek Pilař se velice podobá Rumcajsovi, kterého maloval. Když děti úspěšně přiřadily k Adolfu Bornovi obrázek Macha a Šebestové, s chutí si zazpívaly písničku „My jsme žáci 3. B“.
Jelikož děti znaly většinu ilustrací z Večerníčků, bylo pro ně velkou zajímavostí, že Večerníček letos v lednu oslavil 55 let a že jeho „tatínkem“ je Radek Pilař.
Na závěr měly děti možnost porovnat stejnou knihu vyzdobenou obrázky různých ilustrátorů, kdy si uvědomily, že obrázek je pro dětského čtenáře ve výběru knížky často rozhodující.

Vytisknout