Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zdravý týden v naší ŠD

Jednou z náplní činnosti ŠD pro tento měsíc bylo také téma "Zdraví". A proto jsme tomuto věnovali rovnou celý "týden zdraví". Začali jsme v pondělí - za pomoci smajlíků jsme si udělali jasno v tom, co je zdravé, a co příliš ne. Děti si také mohli vyzkoušet ochutnávku jídel, která sklidila velký úspěch.

Chřipkáč, kašlák, rýmouš či smrkáč. O čem je řeč? Takto zábavně jsme ve čtvrtek pojmenovali naše bacily. A že se nám náramně povedly.
Týden jsme završili v pátek, a to pořádnými zdravými hody. Krájelo se snad všechno... banány, jablka, mrkve, papriky či rajčata.

Také pro mladší děti bylo téma Zdraví na prvním místě.

Děti sestavovaly potravinovou pyramidu, která jim usnadnila orientaci v konzumaci doporučeného množství jednotlivých potravin během dne. Nabyté informace dokázaly děti skvěle využít při přípravě zdravého nápoje. Odměnu v podobě ovoce a zeleniny si nechal ujít málokdo.

Druhým faktorem ovlivňujícím zdraví je vedle výživy pohyb. I zde se děti seznámily s pyramidou pohybu, s doporučením různých forem pohybových aktivit v závislosti na intenzitě zadýchání (procházka, běh na hřišti, pomoc doma, výlet s rodinou, venku při hrách…). Děti zjistily, že to s jejich výživovou a zvláště pohybovou gramotností nebude tak špatné. Důkazem je zapojení takřka všech dětí do zimní olympiády.

V nejbližší době se v oblasti pohybu uskuteční: Florbalový turnaj, Švihadlový král a královna, Závody na koloběžkách a Letní olympiáda.

 

Vytisknout